FacebookGoogle+

Produkcja wybranych artykułów instalacyjnych – VIII 2017

W porównaniu do lipca, w sierpniu zwiększyła się jedynie produkcja grzejników – wynika z danych GUS – i był to skok o niemal jedną trzecią. W stosunku do analogicznego miesiąca roku ubiegłego, wzrost wystąpił w dwóch grupach – wodomierzach oraz wyrobach sanitarnych.  

Z comiesięcznego raportu Głównego Urzędu Statystycznego na temat produkcji ważniejszych wyrobów przemysłowych wynika, że w obszarze instalacji w sierpniu – w stosunku do lipca – zwiększyła się tylko produkcja grzejników centralnego ogrzewania z żeliwa i stali. Dynamika była bardzo wysoka i wyniosła 30,9%. W efekcie powyższych wzrostów sierpniowa produkcja tych urządzeń zwiększyła się do 11 933 ton wobec 9 114 ton w miesiącu wcześniejszym.
W pozostałych trzech grupach asortymentowych nastąpiły spadki. Jedyną grupą produktów, która zanotowała dwucyfrową korektę, były wodomierze. W sierpniu z linii montażowych zjechało 389 tys. urządzeń do pomiaru zużycia wody, co w porównaniu z 433 tys. z lipca oznacza wynik gorszy o 10,2%. Produkcja ceramicznych wyrobów sanitarnych zmniejszyła się o 4,1%. Oznacza to, że w omawianym miesiącu wyprodukowano ich 6 833 tony, podczas gdy przed miesiącem wynik był na poziomie 7 124 ton. Nieznacznie mniejsze spadki odnotowano w produkcji gazomierzy. Wolumen wytworzonych w sierpniu urządzeń tego rodzaju wyniósł 327 tys. sztuk, co w porównaniu z 340 tys. w lipcu oznacza korektę o 3,8%.
Wielkość produkcji wyrobów z dziedziny instalacji w porównaniu do sierpnia sprzed roku zmniejszyła się w dwóch grupach, a w dwóch pozostałych uległa zwiększeniu. Największe wzrosty odnotowano w wyrobach sanitarnych. Rok do roku wynik poprawił się o 24,7%. Produkcja wodomierzy również była znacząco wyższa niż rok wcześniej. Wzrosła o 16,5%. Pozostałe dwie grupy odnotowały spadki. Produkcja gazomierzy zmniejszyła się o 16,2%, natomiast grzejników o 5,9%.

Dane o produkcji wybranych artykułów branży instalacyjnej pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego i dotyczą producentów sektora publicznego i prywatnego w których liczba zatrudnionych wynosi 50 lub więcej pracowników, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej. W comiesięcznym badaniu GUS zamieszcza informacje o produkcji około 260 wyrobów lub grup asortymentowych.

 

PPRODUKCJA WODOMIERZY – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

 

PRODUKCJA GAZOMIERZY – DYNAMIKA ZMIAN (tys. sztuk)

 

 

PRODUKCJA WYROBÓW SANITARNYCH CERAMICZNYCH – DYNAMIKA ZMIAN (tony)

 

Invalid slider ID or alias.

LISTOPAD 2017

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas